piątek, 14 listopada 2014

Turban z ręcznika tutorial

Turban na głowę jak uszyć krok po kroku DIY

Dziś temat łazienkowy :) Nie wiem jak wy, ale ja zawsze po umyciu głowy zawijam włosy w ręcznik i przez jakiś czas z nim chodzę. Z ręcznikiem problem jest taki, że często spada, zsuwa się gdy się pochylę lub zrobię gwałtowniejszy ruch - a takowych jest przecież dużo przy małym dziecku. Widziałam kiedyś w sklepie turban - zapinany na guzik - cudowna ale droga sprawa. A przecież tak prosto jest uszyć takie cudo samemu. I o tym właśnie dziś - oszczędzamy pieniądze i szyjemy turban same, to naprawdę proste.
Turban z ręcznika
Zapraszam dalej na tutorial, czyli jak uszyć ręcznikowy turban instrukcja krok po kroku :)


Do uszycia turbanu potrzebujesz:

  • ręcznik (może być stary)
  • guzik
  • nożyczki
  • maszyna do szycia
Krok 1
Wykrój na turban możesz zrobić samodzielnie przy wykorzystaniu poniższego szablonu. Możesz np. narysować szablon na papierze do pieczenia. Wymiary podane są na uniwersalny rozmiar turbanu.
Krok 1 szablon

Krok 2
Wytnij z ręcznika dwa razy kształt z szablonu. Wykorzystaj krawędzie ręcznika - są już obszyte lamówką więc spora część szycia dzięki temu już jest gotowa. Z pozostałej części ręcznika wytnij pasek lamówki o długości ok. 10-13 cm (w zależności od wybranego guzika).
Krok 2 wykrój

Krok 3
Złóż razem obie części ręcznika prawymi stronami do siebie i szpilką przymocuj lamówkę, która będzie służyła za pętelkę do zaczepienia guzika. Przed szyciem, można pętelkę przyfastrygować, żeby mieć pewność, że się nie przesunie w trakcie szycia.
Krok 3

Krok 4
Na maszynie przeszyj brzegi ręcznika zygzakiem i ściegiem prostym lub ściegiem owerlokowym. Miejsce gdzie jest przymocowana pętelka przeszyj kilka razy, ponieważ pętelka będzie często używana i lepiej żeby nie odpadła.
Krok4 szycie
 Krok 5
Po drugiej stronie turbanu przyszyj guzik tak aby jego środek wypadał na łączeniu ręcznika.
Krok 5 guzik

Gotowe
Na zdjęciach różne sposoby na założenie turbanu. Guzik może być z przodu lub z tyłu. Wybierz swój ulubiony sposób :)
Turban z ręcznika

Turban z ręcznika

1 komentarz: